Noc s kladenskými strážníky. Který nešťastník si to zavařil nejvíc?

Foto: MP Kladno

KLADNO – Noční směna byla ve středu pro strážníky kladenské městské policie ve znamení alkoholu, upřesněno lidí pod vlivem alkoholu. Během noci vyjížděly k pěti případům opilců. Jeden lepší než druhý.

Na konečné autobusu městské dopravy odmítal opilec vystoupit. Druhého výtečníka pod vlivem sbíral řidič projíždějícího vozidla ze země, kde usnul. Dalšího pak strážníci museli vytáhnout z křoví.  Tam si původně chtěl jen odskočit vykonat potřebu, společensky zmožen však na místě usnul.

To vše nebylo nic proti jednomu řidiči motorového vozidla. Strážníci se o podnapilém muži za volantem dozvěděli z tísňové linky. Operátor městského dohlížecího kamerového systému ho pak zaznamenal, jak vystoupil z vozidla a odešel do provozovny. Za chvilku nasedl zpět do auta a odjel.

Hlídka řidiče dostihla a konfrontovala v ulici Mládežnická. Na první pohled bylo jasné, že je pod vlivem alkoholu, což následně potvrdila i dechová zkouška. Při první přístroj ukázal hodnotu 2,19‰ alkoholu, o deset minut už 2,23‰.

Strážníci řidiče vyzvali k předání řidičského průkazu a měl vyčkat na místě do příjezdu Policie České republiky. Chvíle, než policisté dorazili, využil muž k tomu, aby svou situaci „vylepšil“. Začal hlídku přemlouvat, aby mu nebrali doklady, že pracuje jako řidič z povolání.

Pak strážníky pozval na „panáka“ a nakonec každému nabídl úplatek pět tisíc korun. To nebyl dobrý nápad! Muž je teď podezřelý nejen z ohrožení pod vlivem návykové látky, ale navíc i ze zločinu podplácení. Za to mu hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku až do šesti let a zákaz řízení motorových vozidel.