Nová prostějovská jednosměrka budí emoce

ilustrační foto

PROSTĚJOV – Počátkem měsíce května byla v centru města Prostějova zjednosměrněna Vodní ulice. Oblíbená zkratka je nově průjezdná jen ve směru od rybníka. Řidiči ani obyvatelé místní části nadšení nesdílí.

„Vjezd do Vodní ulice je z ulice Mlýnská – Na Hrázi – B. Šmerala. Žádáme řidiče o zvýšenou pozornost a respektování nového dopravního značení,“ sdělila tisková mluvčí radnice Jana Gáborová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

O tom, že je zvyk železná košile a řidičům bude chvíli trvat, než si na nový směr jízdy zvyknou, není třeba polemizovat. Strážníci den co den evidují řidiče, co zákazovou značku z Poděbradova náměstí u pošty nerespektují. Většinu přestupků prozatím řeší domluvou. „Prostějov je malé město a lidé zde jezdí většinou popaměti. Proto se snažíme napomínat, ne trestat,“ má pochopení jeden ze strážníků.

Přestože bylo patrně prvotním záměrem úzkou spojnici od náporu vozidel rozvolnit, lidé situace ihned využili k parkování. „Když byla ulice obousměrná, parkovala auta jen po jedné straně. Nyní auta parkují po obou stranách a průjezdnost je ještě komplikovanější než předtím. Kdyby začalo někde hořet, hasiči nebudou mít šanci tudy vůbec projet,“ vyjadřuje svůj názor David Krejčí.

Že se z ulice stalo nechtěné parkoviště, potvrzuje v diskusi i pan Hanák. „Parkování teď hojně využívají ti, co jedou na poštu. Parkují tady ale i ti, co v ulici bydlí nebo podnikají, ale mají u nemovitostí vlastní privátní parkovací místa. Nerozumím ani tomu, proč tu má obchůdek rezervé na dvě místa a to po dobu 24 hodin denně,“ neskrývá rozpaky muž.