Prasklá „guma“ poslala „kladaře“ k potoku

Tahač se stal neovladatelným, foto: PČR

PŘEROVSKO – Štěstí v neštěstí měl řidič nákladní soupravy pro dopravu dřeva, kterému při jízdě u Bělotína praskla pneumatika. Za nehodu může s největší pravděpodobností špatný technický stav vozidla.

Ke kolizi došlo na silnici I/47 u Bělotína. Řidiči při průjezdu levotočivou zatáčkou praskla přední pneumatika a tahač se stal prakticky neovladatelným. „Řidič vjel mimo komunikaci, kde poškodil strom, křoviny a příkopu. Přední část náklaďáku zůstala zaklíněná u Bělotínského potoka. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V době vyprošťování nákladní soupravy byla komunikace v obou směrech uzavřena. Řidič podstoupil orientační dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla negativní. Policisté se přiklánějí k verzi, že za nehodu může nevyhovující stav pneumatik. Majiteli, který na nich nejspíš šetřil, vznikla hmotná škoda na vozidle šedesát tisíc korun.