Přetížený kamion měl špatné brzdy, navíc byl bez povinného ručení. Pak ale policisté zjistili další věc

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Řidič kamionu s přetíženou soupravou neunikl policistům na Havlíčkobrodsku. Po převážení nákladu se ale prohřešků  nabalilo víc. Řidič tak nyní čelí podezření z několika závažných přestupků, které byly nahlášeny jak správnímu orgánu, tak i provozovateli vozidla.

Dopravní policisté kontrolovali ve středu 19. května nákladní vozy převážející dřevo. Kolem deváté hodiny ráno si vytipovali řidiče, který projížděl po silnici od Šmolovů na Havlíčkův Brod. Zvážení soupravy ukázalo, že náklad dřevních štěpek je přetížený. To však zdaleka nebyl jediný prohřešek.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

I když vozidlo mělo na pohled v pořádku registrační značky, brzy se zde objevil problém. „Policisté zjistili, že návěs nemá v silničním provozu co dělat, protože registrační značky by měly být uloženy do depozitu, tedy jde o vozidlo dočasně vyřazené z provozu, které ani nemá uzavřenou pojistku odpovědnosti z provozu vozidel tzv. povinné ručení,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Jak policisté vzápětí zjistili, řidič si značky „vypůjčil“ z jiného vozidla.

Osmatřicetiletému řidiči policisté další jízdu zakázali. Je podezřelý z přestupku, protože řídil vozidlo s cizí registrační značkou. Další přestupek pak vyplynul ze špatného technického stavu kamionu. „Vozidlo bylo závažným způsobem technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, a tím řidič ohrožoval ostatní účastníky provozu – například z činnosti byl vyřazen brzdový válec, rozpojené ovládání klíče brzd a nefunkční byla i brzdová světla,“ dodala Dana Čírtková. Přestupky budou řešeny v rámci správního řízení.