Psi, kteří čekají na smrt. Když se chrt zraní nebo už není tak rychlý, čeká ho krutý konec

OLOMOUC – Centrum popularizace Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci se rozhodlo pomoci chrtům v nouzi. V sobotu 22. května se zaměří na historii a život psích plemen, která se v  Irsku, USA nebo Austrálii využívají k dostihům nebo ve Španělsku ke sportovnímu a rekreačnímu lovu. Přijďte se seznámit s takovými psy.

V sobotu 22. května se budete moci v olomoucké Pevnosti poznání seznámit s takovými psy. Asi deset chrtů se bude od 9 do 17 hodin v doprovodu svých majitelů pohybovat v budově pevnosti. Centrum popularizace Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci se rozhodlo tímto způsobem chrtům v nouzi pomoci. „Když se chrt zraní nebo už není tak rychlý, blíží se konec jeho života. Je odvezen do likvidační stanice, vyhozen na ulici, zabit nebo čeká na smrt v zastrčené části stáje. V Irsku ročně umírá více než 10 000 greyhoundů. Lidé z organizace Chrti v nouzi se ujímají alespoň malé části vysloužilých závodníků a hledají jim láskyplné domovy,“ řekla organizátorka akce Barbora Povová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Návštěvníci se budou moci s takovými psy seznámit, popřípadě se zeptat na detaily ohledně péče a možné adopce. Na akci přijedou psi, kteří jsou na podobná setkání zvyklí a mají zkušenosti z dětských dnů nebo školních programů. Mluvit se bude o adopci greyhoundů nebo galgů, kterou zprostředkují neziskové organizace Chrti v nouzi a Galgos de la Estrella.