Třiatřicetiletá řidička s více než 3 promile, kličkovala po silnici a prorazila si u auta pneumatiku

foto: Policie ČR

TRUTNOVSKO – Na tísňové lince přijali policisté dva telefonáty, které upozorňovaly na podivnou jízdu vodidla značky Peugeot. Automobil, který jel ve směru od Dvora Králové nad Labem na Hostinné  přejížděl ze strany na stranu.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, k události došlo toto úterý krátce před polednem. Jeden z volajících v hovoru sděloval, že vozidlo mělo v obci Debrné najet částečně do příkopu a zase z něj vyjet a pokračovat v jízdě. „Na uvedenou komunikaci vzápětí vyrazila policejní hlídka, která vozidlo dojela v ulici Nádražní v Hostinném. Policisté řidičku vyzvali k předložení všech potřebných dokladů a podrobili ji dechové zkoušce,“ říká mluvčí. Při první dechové zkoušce žena nadýchala 3,6 promile, další zkouška ukázala o necelé dvě desetiny méně.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Třiatřicetiletá žena měla u peugeota proraženou pravou přední pneumatiku a ani o tom nevěděla. To nebylo však vše, po celé délce pravé strany vozidla policisté uviděli čerstvou rýhu a poškozený blatník. Dalším vyšetřováním zjistili, že žena způsobila škodu třetí osobě.

Policisté ženě zakázali další jízdu a odebrali ji řidičák. Ženě hrozí za řízení pod vlivem alkoholu rok vězení, pokuta, nebo zákaz řízení.