VIDEO: Husky byl dva dny zavřený v autě bez vody a jídla

Ilustrační foto

BRNO – Strážníci městské policie pomáhali v úterý odpoledne v Komárově psovi, který byl již druhý den zavřený v zamčeném autě bez vody a jídla. Husky je nyní v útulku a majiteli hrozí pokuta do milionu korun.

Podle svědka byl pes v autě zavřený dva dny a celou noc lítostivě vyl. Zvíře bylo připnuté na vodítku bez možnosti se napít. Do škodovky se začalo pomalu opírat slunce a huskyho navíc zahřívala jeho hustá srst. „Strážníci se obávali, že by tento pobyt pro psa mohl mít tragické následky, proto se začali shánět po majiteli vozidla,“ popisuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Nikde v okolí ho však nenašli a ani obyvatelé neměli tušení, komu patří. Rozhodli se proto vůz otevřít.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po osvobození psa přispěchali kolemjdoucí s lahví vody a dali mu napít. Na obojku měl telefonní číslo, na které hlídka ihned zavolala, nikdo to ale nebral. Na místo proto přijela odchytová služba a husky je nyní v péči útulku. Majitel psa je nyní podezřelý z porušení zákona na ochranu zvířat a hrozí mu pokuta do milionu korun.