Zámecký park se zazelenal, zdobí ho přes 150 nových stromů a keřů

Zdroj: město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Zámecký park u zámku Kinských prošel velkou revitalizací. Na 150 stromů a keřů teď můžete obdivovat při procházkách areálem. Díky příznivému počasí se podařilo práce dokončit s předstihem.

Koncem zimy a začátkem letošního jara provedli odborní pracovníci vytipování stromů, které následně ošetřili. Díky dendrologickému průzkumu se podařilo zachránit 188 dřevin, které byly zdravotně ošetřeny, 51 stromů bylo nutné kvůli špatnému stavu pokácet. V dubnu započala v parku nová výsadba.  „Celkem zde přibylo 57 nových stromů a 98 vzrostlých keřů, které vhodně doplnily stávající zeleň. Všechny práce navíc probíhaly ve spolupráci a po konzultaci s ochránci přírody, aby nedošlo k ohrožení hnízdících ptáků či veverek. Park se dočkal také nového broukoviště,“ navázala místostarostka Yvona Wojaczková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Projekt si vyžádal částku více než dva miliony, polovinu financí se podařilo získat díky dotaci z Operačního programu životní prostředí. Dodavateli počasí přálo, a tak práce skončily o měsíc a půl dříve oproti stanovenému termínu. Nyní bude probíhat rozvojová péče o nové dřeviny, která potrvá do konce roku 2023.