Zasedal Krizový štáb Kraje Vysočina: Počet pozitivních na 100 tisíc obyvatel převyšuje republikový průměr

Zdroj: pixabay

KRAJ VYSOČINA – Krajská hygienická stanice hlásí za sedm dní 69 pozitivních na 100 tisíc osob. Očkovací centra mají dostatek volných míst. Od příštího týdne se do škol vrací středoškoláci.

Republikový průměr ukazuje za sedm dní 58 pozitivních osob na 100 tisíc obyvatel, na Vysočině je situace o něco horší. Každý týden přichází do kraje kolem 20 tisíc kusů vakcín. Kraj řešil i očkování cizinců, které bude soustředěno do Velkého očkovacího centra Jihlava – Hruškové Dvory.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Očkovací centra nyní čelí nečekanému náporu žádostí o změnu termínu aplikace druhé dávky. „Tyto požadavky zásadně narušují plánování očkování. Změna druhého termínu je možná pouze ve výjimečných případech a ze zvláště naléhavých především zdravotních důvodů,“ uvedla tisková mluvčí kraje Jitka Svatošová.

V kraji je dlouhodobě zájem o antigenní testování, v současné době je denně prováněno v průměru 2,2 tisíce odběrů, i přesto jsou volné termíny k dispozici od jednoho do pěti dnů, podle vybraného místa. Od 31. května končí stálý provoz mobilního odběrového týmu. Nadále bude vyjíždět pouze k naléhavým případům v předem určených dnech.

Od pondělka 24. května se do lavic vracejí všichni středoškoláci. Jednou týdně nadále probíhá ve všech školách antigenní testování. Podle informací radního Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Břížďaly bylo ve školách do dnešního dne potvrzeno 131 pozitivně testovaných.