Žena v centru Olomouce házela po autech kameny. Útoku se nevyhnuli ani policisté a jejich auto

OLOMOUC – Včera večer vyjela hlídka policistů usměrnit ženu, která v ulicích centra Olomouce házela na zaparkovaná i projíždějící auta kameny. Také policisty přivítala žena kamenem v ruce. Celkem poškodila více jak 10 aut, rozsah škod policisté zjišťují.

Včera po 19. hodině přijali policisté na linku 158 oznámení o ženě, která v ulicích centra Olomouce hází na zaparkovaná i projíždějící auta kameny. Žena policisty přivítala kamenem v ruce s výhružkou, ať se k ní nepřibližují, jinak jej použije proti nim. Nakonec nevydržela tlak situace a kámen po jednom z policistů hodila. Ten se mu vyhnul, ale další letící kámen trefil a poškodil čelní sklo služebního auta. „Policisté agresorku za použití hmatů a chvatů zadrželi,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. V současné době policisté zjišťují rozsah způsobených škod na autech. Předběžně se jedná o více jak deset poškozených vozů. „Policie se bude rovněž zabývat otázkou příčetnosti 34leté ženy,“ upřesnila Vaňharová. Prozatím policisté zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě. Další právní kvalifikace bude podle mluvčí průběžně doplněna.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .