Cyklotrasa na Davídkově bude dokončena ještě letos

Ilustrační foto

BRNO – Radní schválili výběr zhotovitele na výstavbu cyklistické trasy v Chrlicích. Celková částka za stavební práce se vyšplhá na pět milionů korun, firma musí stavbu předat do 110 dní, bude tedy hotová ještě tento rok.

„Plánovaná výstavba přibližně jednoho kilometru cyklostezky, která povede ulicí Davídkovou, by měla potěšit všechny cyklisty, kteří tudy jezdí. Doposud byli odkázáni na komunikaci, po které denně projede až 8 tisíc vozidel a kde docházelo k nebezpečným situacím. To se nyní změní,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Cyklostezka povede z ulice Davídkovy u ústí do Okrajové po parcelu číslo 3117. Celkem bude mít přibližně 965 metrů. Na výstavbu byla vybrána firma Inženýrské stavby Brno, která přišla s nejnižší nabídkou. Částka 5,1 milionu korun bude ještě podpořena dotací. Po podpisu smlouvy a předání staveniště bude mít firma 110 dní na dokončení prací. Novou cyklostezku by tak lidé mohli využívat ještě v tomto roce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.