Do prvních tříd nastoupí 462 dětí, pomůcky zajistí magistrát

PROSTĚJOV – Zápisy do základních škol jsou u konce. V Prostějově nastoupí v září do prvních tříd 462 dětí. Nejvíce dětí se zapsalo na ZŠ na Sídlišti Svobody a ZŠ Dr. Horáka. Město rodičům všech prvňáčků přispěje částkou jeden tisíc korun na pořízení školních pomůcek.

Do základní školy na Palackého třídě nastoupí 63 prvňáčků, na Kollárově ulici to bude 29 dětí, na Sídlišti Svobody 93 žáčků, na Melantrichově ulici 51 dětí, ve Vrahovicích 32 dětí, na Studentské ulici 60 prvňáčků, na Dr. Horáka 76 žáčků a na E. Valenty 58 dětí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Město Prostějov přináší citelnou úlevu pro peněženky rodičů budoucích prvňáčků. Za každého žáčka uhradí tisíc korun a přispěje mu tak na nákup školních pomůcek. „V tuto chvíli již víme, že bylo zapsáno a do školních lavic usedne 462 dětí. Uvolnili jsme tedy 462 tisíc, které půjdou jednotlivým školám na nákup věcí, jako jsou například sešity, pastelky, barvy,“ sdělil náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Rodiče pořídí svým ratolestem jen aktovky, přezůvky, penály a cvičební úbor. „Někteří rodiče již tuto informaci mají a ti co ještě o příspěvku nevědí, budou o tomto kroku pochopitelně informováni, aby zbytečně nevynakládali peníze na věci, které jim zajistí město,“ doplnil Pospíšil.