Hasiči nacvičovali zásah na elektrickém vedení

zdroj: HZS JMK

BRNO-VENKOV – V uplynulých dnech absolvovali jihomoravští profesionální hasiči-lezci výcvik na lince velmi vysokého napětí poblíž Ostrovačic na Brněnsku ve spolupráci se společností EG.D.

Výcvik simuloval záchranu osoby ze stožáru velmi vysokého napětí, kdy se jednomu z dělníků při údržbě zařízení udělalo nevolno a potřeboval záchranu a bezpečný transport z výšky téměř dvaceti metrů. V rámci výcviku se prověřila komunikace dispečinku energetiků a operačního střediska hasičů. Na místo dorazila pohotovostní služba a uvedla vedení do bezpečného stavu. Hasiči-lezci pak uskutečnili samotnou záchranu zraněného muže. „Průběh výcviku vyhodnotíme, abychom zjistili, co zlepšit, jaké postupy zvolit a na co se více zaměřit,“ říká Zdeněk Bauer, předseda představenstva EG.D. „Součástí výcviku bylo také trénování několika způsobů záchrany, aby byli lezci připravení na různé situace, se kterými se mohou při řešení mimořádné situace setkat,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.