K pracovnímu úrazu letěl vrtulník, dělníka zasypalo kamení

Už jste někdy viděli záchranářský vrtulník zevnitř? foto: ZZSOL

PŘEROVSKO – Záchranáři z Hranic a vrtulník z Olomouce přispěchali na pomoc k pracovnímu úrazu, který si přivodil dělník při výkopech v Jezernici na Přerovsku. Muž zůstal po závalu uvězněn tři metry hluboko pod nánosy hlíny a kamení.

Na místo vyrazili záchranáři i hasiči. „Bylo nutné muže vyprostit ze tří metry hlubokého výkopu. Hlína a kamení ho zasypaly až do úrovně pasu,“ popsala situaci tisková mluvčí Lucie Urbanová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vzhledem k mnohačetným poraněním, a to zejména zlomenin dolních končetin, společně s luxací ramene a přidruženými exkoriacemi po těle, které dělník utrpěl, byl na místo přivolán i záchranářský vrtulník.

„Po vyproštění pacienta provedli záchranáři imobilizaci vakuovou matrací, zajistili žilní vstup pro podání potřebných léků a po stabilizaci zdravotního stavu byl vzhledem k mechanizmu úrazu letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc na oddělení urgentního příjmu,“ dodala Urbanová.

foto: ZZSOL