Návštěvníci Štěrkoviště si už letos užijí nová mola a upravené pláže

Vizualizace: město Otrokovice

OTROKOVICE – Rekreační oblast Štěrkoviště v Otrokovicích má před sebou roky oprav, po kterých se z ní stane moderní odpočinková zóna. Teď je na řadě vybudování nových mol a rekonstrukce pláží. Spolu s tím se dokončí dětské hřiště, na kterém se právě pracuje.

Návštěvníci by si novinku měli užít už letos, hotovo bude ještě před začátkem sezóny. „Jedná se o rekonstrukci stávajících betonových mol, která budou vyrovnána a opatřena dřevěným opláštěním se zakotvenými nerezovými vstupy do vody a podnožemi s lavicí. Práce budou zahrnovat rekonstrukci dvou stávajících pláží a instalaci dvou samostatných plovoucích mol na hladině,“ přiblížila Dita Doleželová z odboru rozvoje města.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Plovoucí mola budou jako doplněk vodní plochy využívána celoročně. Nevadí jim tuhé mrazy ani led na vodní hladině. „Tyto plovoucí plošiny budou sloužit k posezení, odpočinku nebo vstupu do vody. Obrovskou výhodou je to, že se na rozdíl od pevných kotvišť a přístavů obejdou bez jakýchkoli stavebních zásahů. Ráz krajiny zůstane zachován, aniž by došlo k narušení ekosystémů a přírodní rovnováhy,“ vyjmenovává výhody mluvčí radnice Romana Pastuszková.

Celková obnova Štěrkoviště zabere pět let. „Štěrkoviště je hojně navštěvovaným místem, a proto je naším cílem toto místo zrekonstruovat tak, aby rekreantům nabídlo komfortnější zázemí. Již toto léto děti ocení hřiště s moderními a bezpečnými herními prvky, nová mola a pláže zajistí příjemný prostor k odpočinku se snadným vstupem do vody. V následujících letech budeme s renovací objektu pokračovat,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

Vizualizace: město Otrokovice