Odmítli ho v OZO, tak vyklopil žlutý náklaďák s odpadem na ulici v Kunčičkách

Foto: MPO - Po žlutém náklaďáku zůstala v Kunčičkách ilegální skládka

OSTRAVA – Situace, kterou by člověk očekával spíš jen ve filmu, se odehrála na ulici Pstruží v městské části Ostrava-Kunčičky. Nejspíš v domnění, že se na věc nepřijde, se zbavil řidič žlutého nákladního auta hromady odpadu přímo na ulici. Že ale neměl ve svých domněnkách pravdu, potvrzuje fakt, že jej policie odhalila a pokuta za tento čin se může vyšplhat na astronomickou cifru.

Oznámení o založení černé skládky v Ostravě-Kunčičkách přijali strážníci na začátku letošního května. „Když kolegové poprvé přijeli na místo, hned bylo jasné, že se nejedná o běžnou drobnou skládku. Pachatel totiž na místě složil několik tun směsi pneumatik, domovního odpadu, dřeva i suti,“ popisuje situaci mluvčí Městské police Ostrava, Jindřich Machů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místě skládky byly patrné stopy pneumatik v blátě. Z výpovědi svědků se následně podařilo zjistit popis auta a čas, kdy mělo k nelegálnímu složení nákladu dojít. Policie tak začala hledat velké žluté nákladní auto.

„Během pátrání jsme vytipovali možné příjezdové i odjezdové trasy, kterými se řidič nákladního vozidla mohl na místo skládky dostat. Po vytěžení dat z městských kamer nás stopy zavedly ke žlutému nákladnímu vozidlu značky DAF,“ řekl dále mluvčí Machů s tím, že kamery zachytily i SPZ auta.

Policii se za nedlouho podařilo zjistit identitu řidiče nákladního auta, který vezl náklad pro svého zaměstnavatele, a který se ke svému činu přiznal. „Nedovolili mi tu směs odpadu vyložit v OZO v Kunčičkách,“ řekl na svou obhajobu.

Majitel firmy, jehož zaměstnanec odpad vyložil, má nyní povinnost nelegálně složený odpad odstranit a podle zákona o odpadech mu, dle slov policie, hrozí pokuta ve výši až 10 miliónů.

Dále na našem webu

Dva životy vyhasly na Novojičínsku pod hromadou kamení z nákladního auta