Policisté vypátrali muže, který způsobil škodu za statisíce

Ilustrační foto

BRNO – Brněnští kriminalisté pátrali po jedenačtyřicetiletém Michalovi Chocholovi, který se na území republiky dopouštěl různých forem podvodů. I na základě poznatků získaných od široké veřejnosti se kriminalistům nakonec podařil zjistit aktuální pobyt hledaného, kde byl následně zadržen. Všem děkuje za spolupráci.

Muž vždy vystupuje pod cizí identitou, využívá k tomu odcizené doklady nebo doklady bezdomovců a narkomanů. Při vzdálené elektronické komunikaci využívá i různě pozměněných fotografií dokladů. Pomocí nich sjednává úvěry nebo nakupuje zboží na splátky, které však obratem prodá. K některým činům využívá legendy, že dokáže zařídit půjčku i pro osoby s exekucemi. Místo pomoci s půjčkou však údaje osob a doklady zneužije pro svůj prospěch. Muž se nezdržuje na adrese svého trvalého pobytu v Benešově, nejčastěji se ubytovává v hotelích a ubytovnách po Praze. I v těchto vystupuje pod cizí identitou a po nějaké době mizí bez zaplacení služeb. „Na svědomí už má škody v řádech statisíců a to policie zřejmě ještě neví o všech jeho skutcích. V některých případech totiž měnil zneužitým osobám doručovací adresu, aby se nemohli dozvědět, že je na ně sjednána úvěrová smlouva, nebo že budou zapsáni do registru dlužníků,“ vysvětlil policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž je vysoký je asi 180-185 cm, má hubenou postavu, výrazný ďolíček na bradě, krátké tmavě hnědé prořídlé vlasy, šedé oči, nekvalitní chrup (chybějící zuby). Na videu je zachycen při prodeji značkového notebooku Apple, který krátce před tím zakoupil pomocí odcizeného občanského průkazu na splátky. Podvodník při jednání vystupuje vždy velmi sebevědomě, na své okolí působí věrohodně, dokáže s lidmi velmi dobře manipulovat. Často se prezentuje jako IT specialista. Není-li odkaz aktivní, je pátrání zrušeno.