Policisté zadrželi v jeden den dva dealery drog

Ilustrační foto

NÁCHODSKO – Kriminalisté na Náchodsku v těchto dnech obvinili dva muže z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Oba obvinění už byli v minulosti za stejnou činnost stíháni.

Pětatřicetiletý muž, od května 2019 do května tohoto roku, v Novém Městě nad Metují a jeho okolí prodal či podaroval minimálně osmi lidem pervitin a konopí. Policisté muže zadrželi toto úterý a obvinili ho z nedovolené výroby a distribuce narkotik. Muž, který je stíhán na svobodě, byl už v minulosti za stejnou trestnou činnost stíhán.  Nyní mu hrozí trest vězení od dvou do deseti let.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Druhý stíhaný muž je z Broumovska.  Od června 2020 do března tohoto roku minimálně šestkrát nakoupil z lékáren v příhraničí tablety na výrobu pervitinu. Třikrát si pro léky někoho poslal. „Muž měl prodat minimálně ve 40 případech nejméně 6 osobám kolem 23 gramů pervitinu. Kriminalisté muže toto úterý zadrželi, a to konkrétně při páchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ říká policejní tisková mluvčí Lucie Konečná. Ač mladíkovi Okresní soud v Náchodě uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, tak byl od ledna tohoto roku nejméně čtyřikrát načapán policisty za volantem. Muž má za sebou velmi pestrou kriminální minulost, proto si ho policisté nechali v policejní cele a vyšetřovatel podal okresnímu státnímu zástupci podnět k vzetí obviněného do vazby. Mladý expert je nyní obviněn nejen z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, ale navíc i z trestného činu nedovolené výroby a distribuce narkotik. Za to všechno ho může čekat až pět let vězení.

foto: Policie ČR