Před hlavním vstupem do zoo se otevřelo nové pítko pro veřejnost

Foto: archiv VaK Zlín

ZLÍN – Další zlínské pítko pro veřejnost bylo slavnostně uvedeno do provozu. Tentokrát je umístěné před hlavním vchodem do Zoo Zlín. Vzniklo v rámci participativního rozpočtu Tvoříme Zlín, který umožňuje občanům podávat návrhy na zlepšení života ve městě.

Pítko vybudovala společnost Vodovody a kanalizace Zlín, která se zavázala, že ročně zprovozní alespoň jedno. Loni přibylo na Lidmilově louce na začátku ulice Sokolská a ve Valašských Kloboukách. Ještě letos se plánuje zprovoznit pítko ve Slavičíně na náměstí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pro zlínský VaK a zoo to není zdaleka první spolupráce. „Se zlínskou zoo spolupracujeme velmi rádi v rámci našeho partnerství. Nedávno jsme například v době, kdy pro zoologické zahrady nebyla právě příznivá situace, věnovali slonicím z této zoo pro jejich pitný režim 500 tisíc litrů vody,“ říká Svatopluk Březík, předseda představenstva VaKu Zlín.

„Velmi si naší spolupráce se zlínskými vodárnami vážíme. Aktuálně jsme společně vyhlásili výtvarnou soutěž pro děti se sloní tématikou o volné vstupenky do zoo,“ doplňuje ředitel zoo Roman Horský.

Vznik pítka ocenil i primátor města Jiří Korec. „Projekt Tvoříme Zlín je pro město důležitý. Nové pítko je výborná služba pro občany, zvláště na tomto místě, které bývá cílem mnoha turistů po celý rok,“ sdělil primátor.