Sečení trávy ve Valašském Meziříčí komplikuje neohlášená výsadba obyvatel

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Od začátku května provádějí zaměstnanci Městských lesů a zeleně sečení trávy na území města. To jim ale komplikují výsadby keřů a rostlin, které si kolem bytových domů v dobré víře zasadili obyvatelé, ale zapomněli je označit.

Kosení trávníků začalo tento rok na sídlišti Obora, pokračuje přes Křižnou a Vyhlídku směrem na Štěpánov a následují místní části. „Díky příznivému počasí pro růst travního porostu jsme v některých částech města přistoupili k takzvanému předsečení bez sběru. Posečená hmota tak v budoucnu podpoří další růst, lépe zadrží vodu a zajistí vitalitu trávníku v sušším období. Tím zároveň předcházíme přerostení trávy a snižujeme budoucí náklady na údržbu techniky,“ vysvětlil Vladimír Jurečka, vedoucí střediska zeleně Městských lesů a zeleně. Sečení bude pokračovat s ohledem na počasí až do podzimu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Momentálně však zaměstnanci řeší problémy se sečením trávy kolem bytových domů. Obyvatelé si zde zasadili keře, rostliny a další květiny, které však nenahlásili. Přitom výsadbu provedli na městském pozemku a tudíž má svá pravidla. Pokud chtějí místní něco zasadit, měli by to konzultovat se správcem zeleně města a následně tuto výsadbu označit například barevným kolíkem, aby nedošlo k jejímu nechtěnému posečení. Povinností lidí je také se o tuto zeleň nadále starat.