Smržické vandr „našlápl“ 17. ročník

Přijďte se vyprdět!

PROSTĚJOVSKO – Svátek všech milovníků turistiky nastává již tuto sobotu. Klub českých turistů Smržice připravil pro všechny fanoušky již sedmnáctý ročník této úspěšné akce, byť letos jen v pěší variantě.

Připraveno je pět různých tras v oblasti Velkého Kosíře a Drahanské vrchoviny. Nejkratší úsek, zvaný „Procházka“, měří pět kilometrů a vede ze Smržic na Stráž a zpět. Nejdelší trasa má padesát kilometrů a díky převýšení osmi set dvacet metrů je ne nadarmo titulovaná jako „Vyzývačka“.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Za úspěšné absolvování vybraného úseku, potvrzeného všemi razítky kontrol, dostane každý turista cílové razítko a diplom. Vyhodnocen bude nejmladší i nejstarší účastník vandru,“ říká za pořadatele předseda klubu Zdeněk Balcařík.

Letošní ročník je přece jen v něčem specifický. Kvůli trvajícímu zákazu shromažďování velkého počtu osob, rozkopaným silnicím a cyklostezkám v okolí Smržic bude letos Smržické vandr pouze pro pěší turisty. Start probíhá od 7.00 do 10.00 hodin ve sportovním areálu ve Smržicích. Každý startující dostane mapku trasy a razítko do startovní karty.