Šumperská nemocnice otevřela novou ortopedickou ambulanci pro zraněné sportovce

ŠUMPERK – Nemocnice Šumperk otevřela novou ortopedickou ambulanci zaměřenou na sportovní traumatologii. Tým zkušených lékařů pod vedením primáře ortopedického oddělení šumperské nemocnice MUDr. Jána Debreho v ní nabídne své služby jak profesionálním, tak rekreačním sportovcům s bolestmi pohybového aparátu.

Dveře do nové ambulance budou mít otevřeni všichni sportovci s bolestmi pohybového aparátu. Nová ambulance se nachází v klinice MAPO care ve Fialově ulici. Sportovcům nabídneme odborné konzultace, podrobnou diagnostiku úrazových i poúrazových stavů a samozřejmě také navrhneme případnou strategii léčby, ať už konzervativní nebo operační v návaznosti na naši nemocnici,“ vysvětluje primář ortopedického oddělení šumperské nemocnice Ján Debre. Lékaři nové ambulance nabízí komplexní klinické vyšetření chronických a akutních bolestí velkých kloubů (koleno, rameno, loket, hlezenní kloub, kyčel), na základě kterého pak sportovcům nabídnou nejvhodnější individuální terapii.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Pod vedením primáře Debreho budou v nové ambulanci sportovcům pomáhat zkušení lékaři. V podhůří Jeseníků je Nemocnice Šumperk jediná v regionu, která díky své komplexnosti služeb poskytuje akutní péči pro úrazy pohybového aparátu. Řada zraněných sportovců tak končí na operačním stole v Nemocnici Šumperk. Na zdejším ortopedickém oddělení provádí lékaři také komplexní operativu malých i rozsáhlých poranění svalově-kosterního aparátu. „Díky našim zkušenostem můžeme sportovcům nabídnout jak jednoduché, tak složité rekonstrukční artroskopické i otevřené výkony kolene, ramene, lokte a hlezna přímo v nemocnici. Po vzájemné domluvě je možné operativní výkon podstoupit také v rámci jednodenní chirurgie, kdy je pacient hospitalizován maximálně 24 hodin,“ vysvětluje Ján Debre.

Ne vždy je však jedinou možností léčby operace. Kromě konzervativních způsobů léčby totiž šumperští ortopedi pacienty léčí také prostřednictvím nových farmakologických moderních metod. Ať už jde o svalová zranění nebo třeba artrózu, která trápí řadu sportovců. Nová ambulance je provázána i s následnou fyzioterapií, která je nedílnou součástí léčebného plánu.