U nemocnice v Jihlavě vznikne parkovací dům

Ilustrační foto

JIHLAVA – V lokalitě u nemocnice v Jihlavě by měl v příštím roce vyrůst nový parkovací dům. Téměř sto parkovacích míst bude sloužit  policistům, ale i veřejnosti. Díky zaparkování části policejních vozidel se uvolní parkovací místa v okolí.

Dvoupatrová stavba vznikne na pozemcích v ulici Dr. Jiřího Procházky, kde se nyní nachází nekryté policejní parkoviště. Budova s jedním podzemním patrem, jedním nadzemním patrem a s parkováním na střeše bude provozně propojená s budovou krajského ředitelství policie. Nově vznikne 94 parkovacích míst včetně vyhrazeného stání pro imobilní občany a míst s nabíjecí stanicí pro elektromobily.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Krajské policejní ředitelství má nyní k dispozici 400 vozidel, garáže v areálu však k jejich zaparkování nestačí. „Služební dopravní prostředky tedy stojí zaparkované venku na nádvoří uprostřed areálu, což s ohledem na vybavení vozidel speciální technikou, potřebou připojení na zdroj elektrické energie a také s ohledem na klimatické podmínky v našem kraji není pro zajištění provozuschopnosti policejní techniky vhodné,“ uvedl ředitel Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina Miloš Trojánek.

V místě, kdy nová budova vyroste, je vzhledem k blízkosti krajského policejního ředitelství, Domu zdraví, Nemocnice Jihlava a bytové zástavby po volných parkovacích místech velká poptávka. „Tím, že budou mít zaměstnanci policie možnost zaparkovat služební i soukromá vozidla v nově vybudovaném parkovacím domě, uvolní parkovací místa v okolí bytových domů pro ostatní veřejnost,“ dodal hejtman  Vítězslav Schrek.