V Přáslavicích mají opravenou školu i nové hřiště

Škola má nový "look"

OLOMOUCKÝ KRAJ – V Přáslavicích mají staronovou školu. Obec v těchto dnech dokončila opravu historické budovy a za objektem navíc zprovoznila nové sportovní hřiště. Na jeho výstavbu přispěl ze svého rozpočtu i Olomoucký kraj.

„Investice do vzdělávání jsou jednou z priorit Olomouckého kraje. Těší mě, že to v Přáslavicích vidí stejně a rekonstrukci místní školy vzali od podlahy, a to doslova,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Kromě nových podlah má škola rekonstruované například stropy, fasádu, šatny i dveře. Renovací prošla také výdejna stravy. Do budoucna se počítá ještě s opravou sociálních zařízení a výstavbou nových učeben.

Zároveň s otevřením opravené školy zpřístupnila obec i nově vybudované sportoviště. To bude sloužit nejen školákům, ale i veřejnosti.

„Z rozpočtu hejtmanství jsme na hřiště přispěli částkou 400 tisíc korun. Přeji Přáslavicím, aby jim nové zázemí pro aktivní trávení volného času sloužilo dobře a dlouho,“ dodal Michal Zácha, náměstek hejtmana pro oblast sportu.