Ve Wortnerově domě najdete dvě výstavy obrazů!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Hned dvě výstavy obrazů na jednom místě můžete vidět ve Wortnerově domě. Výstava Severní vítr je krutý představí Jaroslava Valečku, který se věnuje tradiční malbě. Jeho tvorbě dominují fantazijní náměty a charakteristickým projevem je krajinomalba s posunutými významy. Naproti tomu Ozvěny představí díla Aléna Diviše, Jaroslava Zrzavého, Emila Filly a mnohých dalších ze sbírek Alšovy jihočeské galerie.

Výstava Severní vítr je krutý představuje průřez tvorbou Jaroslava Valečky z posledních let. „Autor se věnuje tradiční malbě a jeho tvorbě dominují fantazijní náměty“, představuje autora ředitel Alšovy jihočeské galerie Aleš Seifert. Většina jeho prací vznikla pod vlivem prožitých událostí v Sudetech a výtvarným zpracováním jim dodává specifickou symbolickou poetiku, jež vám umožní svým nejednoznačným vyzněním vstoupit do děje.

Společně s výstavou Jaroslava Valečky je v přízemí Wortnerova domu představen výběr z tvorby dalších autorů, a to ze sbírek Alšovy jihočeské galerie. Nese název Ozvěny a mezi zastoupenými autory najdete například Aléna Diviše, Jana Zrzavého, Emila Fillu, Antonína Slavíčka, Kamila Lhotáka a mnohé další. Obě výstavy můžete ve Wortnerově domě v Českých Budějovicích navštívit až do 22. srpna.