VIDEO: V ohnivou kouli se proměnil kontejner na papír nedaleko Hlavního nádraží

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Hustý dým a plameny zahlédli strážníci v řadě kontejnerů nedaleko Hlavního nádraží. Jejich vybavení na zkrocení ohnivého živlu nestačilo, museli být přivoláni hasiči. Kamerový systém odhalil žháře.

Vedle tramvajové zastávky Hlavní nádraží si strážníci všimli, během běžné hlídkové činnosti, hustého dýmu a plamenů,“ uvedla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Hořel tu kontejner na tříděný odpad, konkrétně na papír. Strážníci přivolali na místo pražské hasiče a mezitím se snažili oheň zkrotit hasicím přístrojem ze služebního vozu. Zkrotit plameny se však podařilo až hasičům.

Naštěstí byly další kontejnery odsunuty a tak se plameny nerozšířily dále. Pomocí záznamu městské kamerového záznamu se podařilo operačnímu dohledat pachatele, kteří měli požár na svědomí. Jejich popis pak předal hlídkám v terénu. Oba totiž odešli ulicí U Bulhara a tam je hlídka strážníků také objevila. Muži ve věku sedmatřicet a padesát let byli omezeni na osobní svobodě a předáni k dořešení přivolané hlídce Policie ČR.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.