Vysoká rychlost stála život motorkáře v Buchlovských kopcích

Foto: HZS Zlínského kraje

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Havárie motorkáře na Uherskohradišťsku měla tragické následky. Mladý muž projel zatáčkou příliš rychle a upadl na silnici. Záchranářům se ho už oživit nepodařilo.

Nehoda se stala včera krátce po půl sedmé večer na silnici I/50 v Buchlovských kopcích poblíž obce Stupava. „Jednatřicetiletý muž jel na motocyklu Suzuki Bandit ve směru od Brna na Staré Město. Poblíž motorestu Samota nepřizpůsobil v klesání v zatáčce rychlost jízdy a s motocyklem upadl na levou stranu. Následně motocykl narazil do silničního svodidla a pak se odrazil zpět na silnici,“ popsala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K havárii vyrazili hasiči z Uherského Hradiště a Buchlovic. „V době příjezdu se již na místě nacházela posádka zdravotnické záchranné služby, která prováděla resuscitaci zraněného řidiče motocyklu. Hasiči zajistili místo nehody a pomohli při ošetřování. K události vzlétl také vrtulník, lékař však bohužel konstatovat exitus,“ sdělil mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Na místo vyjížděli uherskohradišťští dopravní policisté a následně i kriminalisté, kteří si vyšetřování havárie na místě převzali. Silnice byla úplně zprůjezdněna až o půl jedenácté večer.

Letos jde ve Zlínském kraji o druhého motorkáře, který zemřel při dopravní nehodě. „Celkově je to letošní 8 smrtelná dopravní nehoda v našem kraji. Za stejné období loňského roku jsme evidovali 6 smrtelných nehod, tedy o dvě méně,“ dodala Lenka Javorková.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje