Zalétejte si vesmírem nadsvětelnou rychlostí!

Digitárium. Autor fotografie: Hvězdárna a planetárium Brno

Hvězdárna a planetárium Brno se pro vás opět otevírá! Uskutečněte výpravu nekonečným vesmírem, napříč galaxií. Podívejte se do míst, kam se jiným způsobem nikdy nedostanete.

Obdivujte mlhoviny, ve kterých vznikají hvězdy, ale také oblaka horkého plynu, v nichž zanikají. Prozkoumejte černou díru, místo s tak extrémní vysokou hustotou, že v ní mizí veškeré struktury času a prostoru!

Tato úžasná prohlídka všeho známého i neznámého s názvem Vesmír 3D je pro vás nachystána v digitáriu. Součástí 3D představení je prohlídka hvězdné oblohy s nejnápadnějšími souhvězdími.

„Pořad Vesmír 3D posledních několik měsíců vytvářelo 18 vysoce výkonných počítačů, jenom scéna s Mlhovinou v Orionu vznikala 11 343 „počítačohodin“, tj. práce pro 5 počítačů na tři měsíce. Surová obrazová data pak na datovém úložišti zabírají 3,25 terabytu“, uvádí na svých webových stránkách toto brněnské moderní centrum.

Zhlédnout takovou jedinečnou vesmírnou projekci máte možnost od 26. května 2021. Další termíny s podrobnějšími informacemi i možnost nákupu vstupenek online naleznete na stránkách hvězdárny zde.