Zrušený Závod míru mladých cyklistů se v Jeseníkách uskuteční letos

JESENÍK – Etapový Závod Míru U23 Grand Prix Jeseníky, který se z důvodu koronavirové krize nemohl uskutečnit v loňském roce, proběhne od 3. do 6. června. Očekává se účast jednadvaceti nejlepších reprezentačních týmů do 23 let z Evropy i zámoří.  Úvodní prolog, časovka, se vůbec poprvé pojede v ulicích Jeseníku. Na své si tak přijdou diváci, kteří během čtyř dnů uvidí na Masarykově náměstí hned tři starty tohoto podniku.

„Do soutěže se přihlásily elitní týmy z Belgie, Holandska, Švýcarska nebo Německa,“ uvedl Jaroslav Vašíček, organizátor závodu. České barvy bude hájit jedno družstvo. Celý podnik odstartuje časovka v Jeseníku ve čtvrtek 3. června. Na 3,4 kilometru dlouhou trať se má vydat více než stovka závodníků v třicetivteřinových intervalech. Trasa závodu povede z Masarykova náměstí ulicemi Gogolova, Tyršova, Jaroslava Ježka, Dukelská, Poštovní, Dittersdorfova a přes Zámecké náměstí zpět k radnici. Centrum města tak bude zcela uzavřeno pro veškerý provoz v době od 16:00 do 19:00 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Na průběh závodu bude kromě pořadatelů dohlížet státní i městská policie. „V uvedené době bude na trase závodu platit úplná uzavírka pro veškerý silniční provoz mimo vozidla integrovaného záchranného systému. Lidé se tak nedostanou motorovými vozidly například k obchodům nebo od nich z přilehlých parkovišť, která vyúsťují na trať časovky. Věřím však, že odměnou občanům za veškerá omezení v souvislosti se závodem bude skvělá podívaná,“ uvedl Václav Urban, druhý místostarosta města Jeseníku.

V pátek 4. června čeká peloton 131 kilometrů dlouhá etapa z Masarykova náměstí v Jeseníku s cílem v Rýmařově. V sobotu pak startuje závod z Bruntálu s výjezdem na Dlouhé Stráně. Závěrečná nedělní etapa se startem a cílem na Masarykově náměstí měří 168 kilometrů. „Pro Jeseník to je velká pocta a prestižní záležitost s mezinárodním přesahem, uvedla Zdeňka Blišťanová, starostka města Jeseník.