Po střetu osobního auta a motorky, musel být motorkář resuscitován, v nemocnici však svým zraněním podlehl

foto: Policie ČR

NÁCHODSKO – Krátce po desáté hodině dopolední došlo u obce Nahořany ke střetu vozidla Škoda Octavia za jehož volantem seděla 41leté řidička a motocyklu značky Honda, za jehož řídítky seděl 30letý muž. Proč k nehodě došlo je nyní v šetření náchodských policistů.

Jak potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, k nehodě došlo tento pátek na křižovatce silnic II/285 a III/28516  u Nahořan. „Řidička jela se škodovkou od České Skalice směrem k Novému Městu nad Metují z vedlejší silnice na hlavní v době, kdy od Nového Města nad Metují jel 30letý motorkář směrem na Nahořany,“ říká mluvčí. Při střetu se těžce zranil motorkář, který byl po resuscitaci letecky transportován do nemocnice, tam bohužel odpoledne na následky zranění zemřel.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidička podstoupila dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem, u motorkáře byl nařízen odběr krve. Na vozidla Škoda Octavia byla odhadnuta škoda na 40 tisíc korun, na motocyklu 50 tisíc korun.