300 tisíc korun putuje do sbírky na obyvatele domu po výbuchu v Hrabůvce

Foto: HZS MSK - Dům po výbuchu v Provaznické ulici zůstal neobyvatelný

OSTRAVA – Dům na Provaznické ulici v Ostravě-Hrabůvce je po výbuchu varny pervitinu, ke kterému došlo letos v únoru, stále neobyvatelný. Z rozpočtu města Ostravy nyní poputuje do sbírky na zmírnění následků po tomto neštěstí rovných 300 tisíc korun.

Již bezprostředně po neštěstí nabídlo vedení městského obvodu Ostrava-Jih, vzhledem k narušené statice a nutné rekonstrukci domu, obyvatelům domu bydlení v náhradních obecních bytech. Právě obvod Ostrava-Jih zároveň vyhlásil veřejnou sbírku, která obyvatelům pomůže s nezbytnou rekonstrukcí a nákupem nového vybavení bytů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Poskytnutí finančního daru 300 tisíc korun do této sbírky schválilo vedení Ostravy na svém posledním zastupitelstvu minulý týden. „Rozhodli jsme se pomoci obyvatelům domu v Provaznické ulici i proto, že dům je stále neobyvatelný. Lidé utrpěli velké hmotné škody, potřebují obnovit byty a zařízení svých domácností. Proto je taková finanční pomoc zcela na místě,“ uvedl za všechny zastupitele ostravský primátor, Tomáš Macura.

Podobnou humanitární pomoc město Ostrava již v minulosti poskytlo partnerským obcím a městům postiženým povodněmi, požáry, nebo ve prospěch pozůstalých po důlních neštěstích. Naposledy přispělo do veřejné sbírky konané za účelem zmírnění následků neštěstí v panelovém domě v Bohumíně, kterému se stalo loni v létě.

Psali jsme o případu zde:

Výbuch varny pervitinu v Ostravě: Policie obvinila druhého z pachatelů