Černá je dobrá! Popelnice v Ostravě budou ve stejné barvě, jaké mají v celé Evropě

Foto. MMO - Nové černé odpadní nádoby pro Ostravu. Barevně lišit se budou díky víkům

OSTRAVA – K barevnému sjednocení odpadních nádob v Ostravě s dalšími evropskými zeměmi samozřejmě nedojde naráz, ale postupně vždy ve chvíli, kdy odpadní nádoby doslouží. Jisté však je, že současná zelená barva na směsný odpad není tou pravou. Kontejnery nově budou černé a lišit se budou jen barvou víka. Výměna prvních nádob už začala 17. května a potrvá dva týdny.

„Město se tímto krokem vydává cestou postupného sjednocení designu odpadových nádob se standardem většiny tuzemských i evropských měst, kde je černá barva synonymem pro směsný komunální odpad. Naším cílem je i přispět k lepšímu vzhledu města formou estetizace celých stanovišť kontejnerů,“ řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ta také potvrdila, že plýtvat se nebude a nové černé nádoby na odpad budou nakupovány postupně jen v množství, které je běžné pro každoroční obměnu. „Tento proces výměny nádob v Ostravě za černé bude dlouhodobý a potrvá zhruba deset let,” upřesnil také jednatel odpadové společnosti OZO Ostrava, Karel Belda.

Původní zelená barva odpadních nádob v Ostravě byla spíše volbou náhody. Společnost OZO se pro ni v minulosti rozhodla proto, aby zelené kontejnery měly stejnou barvu s firemními svozovými auty a logem společnosti.

Nyní budou kontejnery černé, jak je obvyklé jinde u nás i v Evropě. Nádoby na separovaný odpad budou mít barevně rozlišená víka podle barev, na které jsou Ostravané zvyklí, tedy žluté pro plast, modré na papír a hnědé pro bioodpad. Nádoby budou také opatřeny výraznými nálepkami s informacemi o tom, co do kontejnerů patří a co ne.

Dále na našem webu

Pachatel z Ostravy si jako oběť vytipoval slepce, před činem jej pronásledoval