Chodníky v Přerově budou zářit novotou. Víme, které!

Přerované si nové chodníky rozhodně zaslouží!

PŘEROV – Špatný stav chodníků v přerovských ulicích je evergreen. Lidé poukazují na to, že město neopravuje vůbec, nebo velmi pomalu. Technický stav mnohých úseků je přitom žalostný. Radní jsou si situace vědomi. Aktuálně na opravy z rozpočtu poskytnou přes čtyři miliony.

Uvolněné nebo chybějící dlaždice, nestabilní podklad a praskliny povrchu jsou na přerovských chodnících zcela běžnými jevy. V okamžiku nepozornosti chodce nebo nešťastnému došlápnutí může dojít ke ztrátě stability, pádu a potažmo i zranění. Samo město připouští, že kritika lidí na technický stav je oprávněná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Už v předešlých letech se v Přerově začalo s dílčím předlažďováním i s kompletní rekonstrukcí pěších ploch. „Také s prvními jarními dny letošního roku se objevili v ulicích dlaždiči. Některé chodníky už jsou v novotě, další jsou právě teď nachystány na vylepšení. Letní část oprav přijde na dva miliony,“ sdělila tisková mluvčí Přerova Lenka Chalupová.

Největší zásah čeká od 29. května do konce srpna trasu v ulici U Hřbitova, kde se v rámci první a druhé etapy opraví 924 metrů čtverečních chodníků a stát nás to bude 1,2 milionu korun. „Stejně jako na dalších adresách, se i tady počítá s výměnou betonové dlažby a stávajících obrubníků, v ceně jsou i terénní úpravy za obrubami,“ uvedl radní Michal Zácha.

Opravy budou provádět pracovníci Technických služeb města Přerova, kteří se od začátku června do konce července budou pohybovat i v Tománkově ulici, kde je čeká oprava 225 metrů čtverečních za skoro 300 tisíc, v Durychově ulici se pustí do 178 metrů čtverečních, což město přijde na 237 tisíc, ve Ztracené ulici opraví 124 metrů čtverečních za 280 tisíc korun.

V jarní etapě prošly za milion a čtvrt vylepšením chodníky v ulicích Alšova, Pod Hvězdárnou a bratří Hovůrkových, v novotě je i spojnice Sokolské a Velké Dlážky. Kompletní rekonstrukce míří i do Komenského ulice, kde se koncem června pustí stavební firma do výstavby nových konstrukčních chodníkových vrstev a vymění dosluhující dlažbu za zámkovou. Za čtvrtkilometrovou zónu, která se bude rekonstruovat tři měsíce, zaplatí Přerov částku 2,3 milionu korun.