Cyklostezka Lubina – Lomná se dočká slavnostního přestřižení pásky

Foto: px - Cyklostezka

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM – Ačkoliv byla cyklostezka Lubina – Lomná dokončena už v listopadu loňského roku a cyklisté už ji hojně využívají, oficiální a slavnostní akt přestřižení pásky proběhne ve čtvrtek 27. 5. 2021 od 15.00 hodin u řeky Lubiny na rozcestí ulic Závodí a Na Nivách. Na lidi zde v tomto čase čeká sportovní překvapení.

„Pro návštěvníky jsme v rámci slavnostního otevření připravili možnost vyzkoušet si novou cyklostezku také při jízdě na koloběžkách. Ty budou k dispozici z zapůjčení zdarma. Pro všechny, kteří projedou alespoň její část, je připravena malá sladká odměna,“ pozval k sportovním výkonům Robin Gebauer z Městského úřadu ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nová cyklostezka začíná na hranici katastru s obcí Trojanovice, dále vede přes Frenštát směrem na Lichnov. Její délka je více než 6 a půl kilometru.

Vybudování trasy zabralo devět měsíců a náklady na stavbu lehce přesáhly 37 milionu korun. Město však na stavbu cyklostezky získalo dotaci ve výši necelých 22,5 milionu korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury a 1,5 milionu korun od Moravskoslezského kraje.

Dále na našem webu

Zdražení jízdného v meziměstské dopravě padne brzy na Moravskoslezský kraj