Mistrovství Evropy Ecce Homo bude s diváky!

ŠTERNBERK – Příznivci motoristického sportu jistě netrpělivě očekávají informaci ke 40. ročníku Mistrovství Ecce Homo Šternberk. Závod se uskuteční 28. – 30. května a budou se ho moci účastnit diváci a všichni nedočkaví fandové, kteří by se měli nechat otestovat na onemocnění covid-19 v testovacích stanech rozmístěných podél trati závodu. Vstup do parkoviště závodních strojů je zatím nejistý.

Ve dnech 28. až 30. května se ve Šternberku uskuteční 40. ročník Mistrovství Ecce Homo Šternberk. Vedení závodu se podařilo vyjednat podmínky, za kterých je možno pozvat diváky a fanoušky do prostor podél trati. Návštěvníci by se měli nechat otestovat na onemocnění covid-19 v testovacích stanech rozmístěných podél trati závodu. Co se týká přihlášených závodníků, podle seznamu přihlášených je vidět, že se bude opět na co těšit a některá velká jména ještě přibudou. „Už nyní je to ale krásný výběr, ať už Marek Rybníček s novým lákadlem KTM x-BOW GTX, oblíbený Felix Pailer s jeho zářivě oranžovým vozem Lancia Delta Integrale nebo závodník “Dubai” s Mitsubishi Lancer Evo Berg Monster,“ lákají organizátoři.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V otevřených speciálech jsou přihlášeni borci, které si vyzkoušeli trať Ecce Homo nedávno, ale pouze její část. Francouz Sébastien Petit s Nova NP01 -2 nebo domácí Petr Trnka s Norma M20FC Mugen. Všichni domácí fanoušci budou netrpěliví na časy Petra Trnky, po tom, co předvedl na mistrovství ČR Ecce Homo na konci dubna. Mezi přihlášenými jsou i Rakušané s vozy Tatuus Master, Christian a Sigrid Ferstl. V Mistrovství Evropy historických vozidel nebudou chybět opět znamenité vozy Roberta a Františka Kudelových, Talbot Lago.

Ecce Homo 2021 se koná nejen jako Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu, ale také jako Autoklub MČR, Česká Trofej ZAV, Mistrovství Rakouska a FIA Championship v závodech historických automobilů do vrchu. „Budeme společně věřit, že poslední květnový víkend ve znamení burácejících motorů a vůně spálených pneumatik si užijeme všichni společně, bez většího omezení. Vždyť podle slov samotných jezdců jsou diváci to, co jim momentálně chybí nejvíce,“ dávají organizátoři. Tradiční doprovodný program k závodům na Hlavním náměstí se neuskuteční.