Mladého muže z Jihlavska hledali policisté několik hodin, nakonec vzlétl vrtulník

Ilustrační foto

JIHLAVA – Skvělou souhru předvedly policejní hlídky při pátrání po muži na Jihlavsku. Poté, co neuspěli psovodi se psy, našel pohřešovaného policejní vrtulník. Vzhledem k značné opilosti putoval šestadvacetiletý muž vzápětí na záchytku.

Tísňovou linku kontaktoval v pátek 21. května kolem půl deváté večer muž, který krátce předtím hovořil se svým známým a nyní měl vážné obavy o jeho život. „Do lokality v katastru obce Polná, kde se měl muž ohrožený na životě nacházet, vyrazily všechny dostupné policejní hlídky, a to včetně psovodů se služebními psy a policejního vrtulníku s termovizí,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line 

A právě posádka vrtulníku byla v hledání nakonec úspěšná, když mladého muže po půlnoci objevila u rybníka v Polné. „Během několika minut po vzletu policejního vrtulníku do akce hlásila do vysílačky jeho posádka informaci o vypátrání osoby,“ dodala Stanislava Rázlová.

Nalezený muž byl jen lehce zraněný, ale zato dost opilý, dechová zkouška ukázala 1,82 promile alkoholu. Poté, co byl na místě ošetřen zdravotníky, odvezli jej policisté na záchytku k vystřízlivění.