Mladík ve Starém Lískovci kopal do zaparkovaných aut, poškodil zrcátka

Zdroj: MP Brno

BRNO – Mladý muž se ve Starém Lískovci snažil vybít zlost na zaparkovaných autech. Ze vzteku tak poškodil několik zrcátek. Na jeho řádění upozornili obyvatelé, strážníkům pak trvalo jen chvíli ho dopadnout.

Nájemníci z okolních domů zavolali na linku 156, kde nahlásili počínání čtyřiadvacetiletého muže a přidali i jeho popis. Když mladík spatřil přijíždějící hlídku městské policie, ze strachu se ukryl v blízkém domě. Po chvíli však ze zvědavosti vykoukl ven, což se mu stalo osudným, jelikož ho strážníci dopadli. Poté uvedl, že večer trávil s přáteli a pamatuje si jen popíjení alkoholu. Hlídka si všimla, že dotyčný má poranění na ruce, proto ho ošetřila. Čerstvé stopy od krve našla také v okolí, a tak se jim mladík k ničení aut přiznal. Dodal také, že to udělal v důsledku dřívějšího sporu, který řešil. „V okolí jsme našli několik ohnutých a jedno rozbité zpětné zrcátko. Předpokládaná škoda zřejmě nepřesáhne deset tisíc, muž je nyní podezřelý z majetkového přestupku,“ uzavírá tiskový mluvčí Pavel Šoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.