Nadšenci „biků“ zprovoznili Hanácké stezky

foto: Hanácké stezky, Radim Panák

PROSTĚJOVSKO  – Kde je chuť i píle, dostaví se výsledek. Své o tom ví bikeři z Prostějova a okolí, kteří si v lokalitě Záhoří vybudovali terénní stezky, takzvané traily. Přírodní sportoviště bylo oficiálně otevřeno v neděli 23. května.

Hanácké stezky představují ucelenou síť jednosměrných trailů, speciálně upravených pro zábavnou jízdu na horském kole, pro začínající i zkušené cyklisty. „Cílem tohoto projektu bylo budování zábavného místa, které bude spojovat sport, přírodu, kulturu společně s lidmi,“ sdělil za nadšence Roman Hájek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Tratě byly vytvořeny pod záštitou spolku Bikers Minds. Veškeré práce na stezkách se prováděly citlivě, vždy s ohledem na okolní přírodu a bezpečnost. Po letech dřiny, brigádnických hodin a počátečních nezdarů se podařilo uvést projekt v život. V současné době jsou bikerům k dispozici tři tratě lehké až těžké obtížnosti.

XC okruh měří 2,2 kilometru a je technicky nejméně náročný. Nabídne širokou škálu nejrůznějších zatáček a zábavných stoupajících a klesajících pasáží. Modrý trail je stezkou střední až vyšší náročnosti o délce 900 metrů. Tento trail vás zaujme parádní flow s klopenkami, lavicemi a krásnými skoky. Červený trail je pak určen zkušeným. Měří 900 metrů a jeho skoky nejsou žádné malé bouličky. Start všech třech tras je na Záhoří u Seloutek.

„Člověk musí smeknout před partou mladých lidí, kteří se nevzdali a ve volném čase pracovali nejen na úpravě a vyčištění Záhoří, ale následně i poté, co dostali zelenou, na tvorbě trailů pro bikery. Bike park Hanácké stezky je hotov! Velká gratulace,“ neváhala pochválit zastupitelka Olomouckého kraje pro turistický ruch, Milada Sokolová.