Opilý řidič kvůli rychlé jízdě dostal smyk a boural, na mercedesu si způsobil škodu za dva miliony korun

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Za volantem osobní auta Mercedes-AMG seděl 28letý muž, který jel krátce po sedmé hodině podvečer od Libáně na Jičín. V obci Staré Hrady však zřejmě podcenil schopnosti silného vozu a havaroval, záchranáři ho museli odvést do nemocnice.

K nehodě došlo, jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová uplynulou sobotu a to pravděpodobně tak, že se šofér plně nevěnoval řízení a kvůli velké rychlosti v mírném pravotočivém zaoblení silnice dostal smyk. Poté vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do plotu dvou domů. Mercedes se přetočil kolem své osy, narazil do pouliční lampy a pak se převrátil na levý bok.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Řidič byl s blíže nespecifikovaným zraněním převezen do nemocnice. Jeho spolujezdec vyvázl bez zranění. Policisté řidiče podrobili dechové zkoušce, která ukázala 1,1 promile alkoholu,“ říká mluvčí. Muž byl příslušníky vyzván k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve, což podstoupil.

Škoda na vozidle Mercedes-AMG byla vyčíslena na 2 miliony, na oplocení domů na 50 tisíc a na dalších věcech 90 tisíc korun. Přesná příčina nehody je nyní v šetření jičínských policistů.