Slovácké léto bude

Slovácké léto. Foto: Kateřina Nosková

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – I přes nejistoty zapříčiněné pandemií koronaviru se organizátoři Slováckého léta naplno vrhli do příprav. Po období chudém na kulturu a sport mezi 2. a 11. červencem už počtrnácté rozhýbe Uherské Hradiště pestrý desetidenní program. Akce se přesto ponese v o něco komornějším duchu.

Sport ovládne náměstí

Po loňském roce, kdy se festival konal hlavně na fotbalovém stadionu, se program opět vrátí do srdce města. „Sportovní část Slováckého léta se bude opět odehrávat na Masarykově náměstí v beach aréně, takže o atmosféru sportovních utkání přímo v historickém srdci města letos naši fanoušci nepřijdou,“ prozrazuje potěšující zprávu hlavní organizátor Slováckého léta Marek Pochylý.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na náměstí proběhnou tradiční turnaje v plážové házené, plážový fotbal, pétanque a plážový volejbal. Právě beachvolejbal bývá tradičně zastoupen nejvíc. „Plánujeme otevřený turnaj mužů, žen a mixu pro profíky i amatéry. Prestižní profesionální turnaj mužů a žen Super Cup proběhne ve sváteční dny 5. – 6. července,“ láká Marek Pochylý. Pokud organizátoři uspějí, finálová utkání Super Cupu zhlédnou také diváci na ČT Sport.

První sobota bude tradičně patřit běhu, druhá cyklistům v rámci oblíbené akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska. Další turnaje a sportovní akce budou organizátoři postupně zveřejňovat. Registrace na sporty se spustí nejpozději 1. června.

Kulturní zóna vyroste na nádvoří Reduty nebo přímo na náměstí

Po dohodě s vedením města Uherské Hradiště budou organizátoři kulturní program Slováckého léta směřovat na Kolejní nádvoří. „Tam získá zázemí placená zóna. Proběhnou tam tematické večery, divadelní představení a koncerty populárních kapel. Jakých, to se brzy dozvíte,“ slibuje Marek Pochylý.

Podle aktuální epidemické situace vyroste kulturní zóna s neplaceným programem buď na nádvoří Reduty, nebo přímo na Masarykově náměstí. „Kromě vystoupení regionálních kapel tam diváci budou moct zdarma sledovat přenos programu z Jezuitské koleje,“ slibuje novinku v podobě LED obrazovky Marek Pochylý.

Organizátoři nezapomínají ani na benefici, která je nedílnou součástí festivalu už 13 let. Opět dojde na dražbu exkluzivních sportovních fotografií, kdy výtěžek poputuje České olympijské nadaci. Návštěvníci i účastníci Slováckého léta budou mít opět možnost zapsat se do Českého národního registru dárců dřeně. Veškeré informace budou postupně zveřejňovány na webu Slováckého léta.