Uzavírka z Kostelce do Prostějova se blíží!

Na příjezdu do Prostějova počítejte se zdržením!

PROSTĚJOVSKO – Řidiči, POZOR! Uzavírka komunikace II/366 Prostějov – Kostelec na Hané je na spadnutí. Od 1. června se tato komunikace uzavře na celé tři měsíce. Objízdné trasy jsou vedeny po zrekonstruovaných okreskách.

„K uzávěře se přistupuje z důvodu montáže mostu, který je součástí Severního obchvatu. Od 1. června do konce měsíce bude možné odbočení směr Smržice. Přes prázdniny půjde o úplnou uzávěru,“ popsal náměstek primátora Jiří Rozehnal  s tím, že uzavírka je kvůli přemostění dlouhodobě naplánována od listopadu 2019.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zákaz vjezdu na II/366 začne zhruba pět set metrů před veterinární stanicí, takže je možné k příjezdu do Prostějova od Kostelce použít nedávno zrekonstruovanou „Tichou“. Druhá objízdná trasa povede přes Smržice a Držovice.

Severní i západní oblast spádového regionu přitom čeká velká zátěž, protože souběžně z Kosteleckou, jíž používají jako příjezd do svého okresního města lidé z Konicka, je uzavřena i Ohrozim. Tou prochází komunikace II/150, která je dopravní tepnou pro lidi z Drahanska a Protivanovska.

„Bohužel letošní zima díky silným mrazům poškodila některé silnice první a druhé třídy tak, že bylo havarijní stavy ze strany vlastníka nutné ihned opravovat, aby byly užívání schopné. Tím se termíny uzavírek bohužel časově potkaly,“ dodává Rozehnal.