V Napajedlích shořel sklad s respirátory. Před pár měsíci si odtud zloději odnesli lup za dva miliony

Foto: HZS Zlínského kraje

NAPAJEDLA – Do Rekreačního areálu Pahrbek v Napajedlích dnes brzy ráno vyjíždělo šest jednotek hasičů. Bojovaly tam s požárem skladu, ve kterém mělo být uskladněno velké množství hygienických pomůcek. Ze stejného skladu přitom koncem února zmizely respirátory a rukavice za skoro dva miliony korun.

Když hasiči dorazili na místo, sklad byl už kompletně v plamenech. „Hasiči proto okamžitě nasadili několik útočných proudů a soustředili se především na ochranu dalšího přilehlého objektu. Postupně bylo povoláno sedm cisternových vozů a automobilový žebřík. Hasební práce byly prováděny v dýchací technice a mimo vody byla jako hasivo využita také pěna,“ řekl mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místě od rána pracovali kriminalisté společně s policejním psovodem se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření. „Škoda, kterou kriminalisté předběžně vyčíslili, činí asi jedenáct milionů korun. V této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Pachateli v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na šest let,“ řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Poslední únorové dny ze stejného skladu zmizely respirátory a rukavice za 1,8 milionu korun. „K vloupání mělo dojít v noci na sobotu od půlnoci do sedmé hodiny ráno, kdy přišel jeden ze zaměstnanců do práce a uviděl otevřená vrata do areálu, která večer předtím zajistil visacím zámkem, a vypáčená vstupní vrata do skladiště, odkud zmizely ochranné pomůcky, které byly uskladněny na paletách v krabicích,“ popsala tehdy Monika Kozumplíková. Tento případ zlínští kriminalisté doposud vyšetřují.