V pelhřimovské nemocnici funguje nová oční ambulance

Doktorka Kratochvílová nabádá hlavně k prevenci. Foto: Nemocnice Pelhřimov

PELHŘIMOV – Ambulance se nachází v přízemí pavilonu Dětského oddělení Nemocnice Pelhřimov při vstupu z ulice Slovanského bratrství 710 v prostorách lékařské pohotovostní služby. Otevřena je dvakrát v týdnu, vždy ve středu a v pátek. Komplexní péči o zrak zde nabízí atestovaná oftamoložka a diplomovaná oční specialistka oboru optometrie doktorka Věra Kratochvílová.

Rozsah péče oční ambulance zahrnuje jak diagnostiku a léčbu očních onemocnění nebo refrakčních vad, tak i péči o dětské pacienty. Doktorka Kratochvílová ale pečuje i o zaměstnance nemocnice či složky integrovaného záchranného systému. „Kromě toho se zabývám posudkovou, dispenzární a akutní péčí. Neméně důležitý je preventivní program. Pravidelné prohlídky dokáží včas odhalit refrakční vady, jako jsou například krátkozrakost, astigmatismus nebo různá onemocnění od zeleného zákalu až po nádorová onemocnění,“ říká Věra Kratochvílová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Nejen v očním lékařství obecně platí, že čím dřív klient přijde, tím je léčba snazší. „Mladým pacientům doporučuji, pokud tedy neshledám žádnou závažnou patologii, aby docházeli na preventivní prohlídky jednou za dva roky. Od padesátého roku doporučuji docházet jednou za rok,“ dodává Věra Kratochvílová.
Foto: Nemocnice Pelhřimov

Ordinační hodiny pro pacienty jsou každou středu a pátek od 8.15 do 11.45 a od 12.30 do 15.00 hodin. K vyšetření je vhodné se předem objednat, a to na telefonním čísle 776 491 859.