V Žabovřeskách ležel na zemi muž se staženými kalhotami, nadýchal 5 promile

Ilustrační foto

BRNO – Nehybně ležícího muže na travnaté ploše si všimla hlídka městské policie při své kontrole Žabovřesk. Dotyčný nebyl schopný komunikovat, měl stažené kalhoty a ztrácel rovnováhu. Důvodem jeho stavu byl alkohol.

Strážníci se obávali o mužovo zdraví, proto k němu přispěchali, aby mu pomohli. Byl při vědomí, ale své pohyby kvůli podnapilosti nebyl schopný ovládat. Hlídka ho pobídla, aby si natáhl kalhoty, což s vypětím všech sil zvládl, knoflík si už ale nezapnul. Neustále ztrácel rovnováhu a nedokázal si sednout, musel proto zůstat dál ležet. Jako velký problém se ukázalo vyndání dokladů z batohu, i když mu ho strážníci přidržovali, proto své osobní údaje nadiktoval a také dodal, že pil rum a víno. „Odpověď na všechny jeho výkony dala dechová zkouška s hodnotou 4,9 promile. Jelikož muži hrozila akutní otrava alkoholem, byla přivolána záchranná služba. Zdravotníci poté třicetiletého opilce převezli sanitkou do nemocnice,“ dodává tiskový mluvčí Pavel Šoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.