VIDEO: Druhý stupeň požárního poplachu! Hořela loď v přístavu

Zdroj: HZS Praha

PRAHA – V sobotu v Podolském přístavu vzplála loď v plném rozsahu. Zasahovali hasiči i potápěči. Loď se nakonec potopila a rozlomila. Vytáhnout se ji podařilo až v neděli specializovanou firmou. Škoda byla odhadnuta na 700 tisíc korun.

Na Podolském nábřeží likvidujeme požár lodě v plném rozsahu. Na místě je několik jednotek hasičů,“ informoval v sobotu mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hořící loď byla odtažena z řady dalších lodí, aby se požár nerozšířil. Hasiči rovněž natáhli na Vltavu sorbční hady po obou stranách zálivu, aby nedošlo k úniku ropných látek, které byly izolovány pomocí hasební pěny.

Na místo se dostavili i pracovníci životního prostředí a také Povodí Vltavy. S nimi bylo konzultováno vytažení lodi, která měla tak poškozený trup, že se potopila. Zásah blokoval tramvajový provoz a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

První vytažení lodi ještě v sobotu v noci se nepodařilo, loď byla rozlomená. Definitivní vyzvednutí vraku lodi provedla v neděli specializovaná firma. „Příčina vzniku požáru je v šetření. Škoda byla odhadnuta na 700 tisíc korun,“ doplnil mluvčí.