Vysočina má nový web. Pomůže lidem v těžkých situacích

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Pro všechny, kteří potřebují zajistit sociální péči, spustil kraj nový webový portál. Zájemci zde najdou mimo jiné informace o sociálních dávkách, zdravotních službách či důležité kontakty, které jim mohou v krizové situaci pomoci.

Nové webové stránky pomohou nasměrovat zájemce k řešení problémů, v nichž se ocitli buď sami, anebo jejich blízcí. „Web bude unikátním místem, kde uživatel dostane co nejpodrobnější, a hlavně souhrnné informace na míru své konkrétní tíživé situaci. Na jednom místě tak najde nabídku sociálních a zdravotních služeb, sociálních dávek, kompenzačních pomůcek i kontaktů na osoby, které mu nejblíže jeho bydlišti s řešením situace pomohou,“ říká radní Kraje Vysočina Jan Tourek.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Právě komplexní informovanost o možnostech, které člověk má, je v těchto případech zásadní. „Web je i kontaktním informačním místem pro pečující, tj. ty osoby, které v domácím prostředí pečují o své blízké a často jim chybí informace, možnost sdílení či vzdělávání. Budou pro ně připravena ukázková videa a také nabídka bezplatných vzdělávacích seminářů,“ dodává krajská koordinátorka projektu Lenka Mikletičová.

Nové webové stránky jsou přehledné, srozumitelné a názorné. Přístup na ně je možný přes tuto adresu. Pro více informací lze kontaktovat přímo Lenku Mikletičovou, krajskou koordinátorku pomoci, a to na telefonním čísle 608 437 308 nebo emailem mikleticova.l@kr-vysocina.cz.