Jaká bude NOC KOSTELŮ v Prostějově a Přerově?

ilustrační foto

OLOMOUCKÝ KRAJ – Rok s rokem se sešel a je to tu! V pátek 28. května se po roce znovu veřejnosti otevřou modlitebny a chrámy v celé zemi. V Olomouckém kraji se do akce NOC KOSTELŮ přihlásilo 67 církevních staveb. Některé připravily bohatý program, jiné nabídnou tichou adoraci.

V Prostějově budou dveře dokořán hned v sedmi kostelech. V hlavním kostele Povýšení sv. Kříže zahájí v 18.00 hodin akci zdravicí primátor města František Jura. Poté se věřící setkají na mši a vyslechnou koncert duchovní hudby. Od 20.00 hodin zde budou probíhat komentované prohlídky kostela a výstupy na věž, které zajišťují studenti SOŠ podnikání a obchodu. Velmi žádané je v Prostějově i putování kočárem s koňským spřežením. Putování v kočáru začíná od 18.00 hodin projížďkami po náměstí TGM, poté se kočár přemístí ke kostelu sv. Cyrila a Metoděje na Brněnskou ulici, ke Sboru českých bratří u Kalicha, ke kostelu J.Nepomuckého (u Milosrdných) s návratem na hlavní náměstí, kde bude návštěvníkům k dispozici až do 22.00 hodiny. Detailní program prostějovské akce lze vidět zde!

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V Přerově je připravený program v šesti chrámech. Kostel sv. Vavřince láká na komentovanou prohlídkou věže a zvonu, kostel sv. Máří Magdaleny si připravil zábavný kvíz o život svatých. Pravoslavný chrám sv. Cyrila a Metoděje představí expozici dění církve za dob heydrichiády, kostel Československé církve evangelické přichystal večerní zpívání, tvořivé dílny a varhanní koncert. Kostel sv. Petra a Pavla v Penčicích pak láká na čtení biblických textů a projekt „Čiřikání“, který usiluje o návrat koroptví do české krajiny. Celý program naleznete zde!

Letošní ročník Noci kostelů organizátoři zasvětili životnímu prostředí. Zároveň se koná v roce, kdy si připomínáme 1 100 let od úmrtí první české světice, svaté Ludmily.