Jihlavské letní kino přivítá diváky již první červnový víkend

Foto: Město Jihlava

JIHLAVA – Město připravuje program letních promítání v Letním kině Heulos. Diváci se mohou těšit zejména na české filmy, například Ženy v běhu, Teorie tygra, Vlastníci či Šarlatán. Promítat se bude většinou v sobotu, a to každý týden po celé léto až do 11. září.

První film uvidí diváci v sobotu 5. června. Filmy se budou promítat na celou plochu o velikosti 28 x 11 metrů, naposledy se takto promítalo v 80. letech minulého století. Na jednotlivé projekce bude symbolické vstupné 50 Kč a lze je koupit také online, a to zde. Kompletní program je k dispozici zde. Pro aktuální upozornění, změny v programu či pozvánky na další akce doporučujeme také sledovat facebookovou stránku Letní kino Heulos.

Při promítání bude samozřejmě nutné dodržovat veškerá aktuální vládní protiepidemická opatření. „V tuto chvíli je to povinnost mít při vstupu i promítání ústa zakrytá respirátorem nebo se prokázat sedm dní starým PCR testem, 72 hodin starým antigenním testem, případně potvrzením o očkování nebo prodělání nemoci COVID-19 v posledních maximálně 180 dnech. Při vstupu bude také všem návštěvníkům změřena teplota. Předpokládáme však, že se opatření během léta zmírní,“ sdělila primátorka města Karolína Koubová.
Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Vstupy do areálu budou dva – ve směru od kostela sv. Jakuba Většího a od Zoologické zahrady Jihlava. V areálu hlediště letního kina se navíc stále opravuje levá část, informovali jsme o tom zde. Oprava by měla probíhat ještě během června. „Stavební práce samozřejmě nebudou probíhat při promítání, místa na sezení je mimo staveniště dostatek, přesto prosíme návštěvníky o zvýšenou opatrnost,” uvedl mluvčí města Radovan Daněk. V areálu bude možné zakoupit drobné občerstvení i respirátory.