Kino Oko v Šumperku začíná znovu promítat, vláda však vyžaduje testy

ŠUMPERK – Se zlepšením epidemiologické situace lidé netrpělivě vyhlížejí opětovné zprovoznění různých zařízení, kde by se mohli setkávat s ostatními a relaxovat. V tomto ohledu vám přinášíme dobrou zprávu, ve čtvrtek 27. května spustí opět promítací stroje kina Oko v Šumperku. V plánu jsou premiéry, Oscarové snímky, koncert i promítání pod širým nebem.

„Provoz kina zahajujeme promítáním v rámci Džemfest filmové scény. Na programu bude hudební film o skupině The Tap Tap Postiženi muzikou. Následovat bude snímek oceněný Zlatým Medvědem na Berlinale Smolný pich aneb Pitomý porno,“ zve na znovuotevření kina Kamil Navrátil, ředitel kina Oko a zároveň doplnil, že promítání začíná v 18 hodin. V pátek 28. května nabídne Oko Oscarový snímek Chlast, který si zlatou sošku odnesl za nejlepší cizojazyčný film. Dalším snímkem bude debut Viggo Mortensena Ještě máme čas.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„V červnu se vrátíme k divácky atraktivnímu programu, který jsme již uváděli loni v září, myslíme si, že návštěvníky opět přitáhne. Tyto filmy se navíc chystáme promítnout v zahradě kina. V pondělí 7. června uvedeme film Connection šumperského tvůrce Jana Žůrka a jesenické filmy Jana Barančíka. Začátek promítání je stanoven na 20.30 hodin. V pondělí 21. června si na zahradě promítneme pohádku Princezna zakletá v čase, která se natáčela v nedalekém Sobotíně,“ upřesnil filmovou nabídku Kamil Navrátil. Diváci se můžou těšit na řadu dětských filmů, filmový klub nebo koncert Bon Jovi From Encore Nights!, bližší informace k programu najdete na webu kina.

Podle návrhu pro obnovení kulturního života od 24. května vláda vyžaduje buď antigenní test ne starší než 72 hodin, nebo negativní PCR test ne starší než sedm dní, či jsou 21 dní od první dávky očkování, případně jsou do 180 dní od prodělání onemocnění covid-19.