Kraj připravuje další rekonstrukci silnic na Pacovsku. Tentokrát jde o úsek z Lukavce na středočeské Čechtice

Ilustrační foto

PACOV – Rada kraje Vysočina dnes vyhlásila veřejnou zakázku na rekonstrukci silnic mezi Lukavcem a Novými Práchňany na hranicích se Středočeským krajem. Jde o modernizaci přibližně tříkilometrového úseku, na jehož trase budou současně zrekonstruovány tři mosty. Stavební práce by měly být hotové do konce října příštího roku a modernizovaný úsek plynule naváže na nově budovaný obchvat Lukavce.

„Obě stavby se časově potkají, ale stavební práce budou navazovat tak, aby dopravní omezení nebránila obsluze městyse Lukavec. To znamená, že v letošním roce budou na této stavbě provedeny zejména přípravné práce a současně se stihnou vybudovat nová napojení obchvatu Lukavce ve směru na Vyklantice a Pacov. Pro příští rok by tak obchvat už neměl představovat žádné výrazné omezení dopravy,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast dopravy Miroslav Houška. 

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line 

Stavba v úseku Lukavec – Nové Práchňany je plánována na tři etapy, které budou realizovány postupně, aby byla co nejméně omezována doprava a v co největší míře zajištěn autobusový provoz. Tři stávající mosty na trase budou zdemolovány a nově vystavěny.

Součástí rekonstrukce bude i úprava autobusových zastávek u rybníka Šebíř, úprava hráze včetně rekonstrukce propustku z rybníka a položení chráničky pro síť Rowanet. Položení finální obrusné bude následně v celém úseku provedeno za úplné uzavírky.

Celkové náklady jsou v tuto chvíli odhadovány na více než 100 milionů korun, část z nich pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, a to ve výši přibližně 60 milionů korun.